Plaukiojantis kaimas – paskutinė diena Siem Reap

Po dviejų intensyvių dienų keliaujant po šventyklas – paskutinę dieną nuvykome į plaukojantį kaimą. Pats turas yra apsoliutus išsityčiojimas iš žodžio turas. Sumokėjom po 10 dolerių už 20 min tuk tuk kelionę ir tada po 20 dolerių už pusvalandžio kelione po plaukiojantį kaimą kur iš mūsų dar bandė paimti po 20 doleriu tam kad pamatytumėm krokodilus suspaustus į mažą narvą ir išnaudojamus vietinius našlaičius.

Bet nebėkime įvikias už akių. Kelionės pradžiai kelios nuotraukos kaip atrodo už miesto gyvenančių žmonių būstai:

Mūsų laivo įgula

Pats plaukiojantis kaimas yra tiesiog kaimas… plaukiojantis ant vandens!!!

Jame yra bažnyčia, mokykla, namai, parduotuvė ir, žinoma, turistų centras. Lietinguoju sezonu vandeniui kylant visas kaimas juda link kranto, sausuoju – atgal į ežero gilumą

Didžiausia įspūdi paliko vaikai. Įsivaizduokite, kokiu 7 metu vaikai šokinėja nuo tų namų į vandeni vieni be jokios priežiuros. O tada žiuriu tokios mergaitės gal 5 metu sėdi geležiniame bliude ir irstosi po ežera su mediniu pagaliu. Galiausiai mama atnešus vaika ant turistinio laivo kuris žaidžia su vėžliu pririšto ant vielos gabalo. Galiausiai žiūriu jis tą vėžli už galvos krato. Vaikai paleidžiami tam, kad turistai imtu nuotraukas, o už kiekvieną nuotrauką reikia mokėti po 1 dolerį vietiniams.

Vienu metu man jau pasidarė visko per daug. Vietiniai žmonės beprotiškai neturtingi, o kompanijos įsisteigė ir daro visus pinigus tų žmonių saskaita. Beprotiška korupcija ir schemų schemelių kaip išlupti pinigus. Tie vagšai pusnuogiai vaikai ir tie kankinami gyvnūnai ir dar japonų turistai lakstantys su tom pusgyvėm gyvatėmis ant kaklu  ir t.t.Ta turu kompanija grynai darosi kokiu 600 procentu pelna iš našlaičiu namų kai tie pusnuogiai lakso,. Mūsų gidas sėdi ten su  auksiniais žiedais ir pan,  tie net rubų neturi, o jis kažką aiškinti bando. Net negaliu prisiverst atpasakoti. Viskas baigėsi tuo, kad aš pasiunčiau mūsų gida ir paprašiau tos moters, kad man leistu tą vėžli iš jos išpirkti ir iškart jį paleistų į ežera. Po to iš kart į krantą. Čia pakankamai hipokratiškai, bet man tiesiog trūko žmogiškumo. Kaip gali tu pelnytis pinigus iš ubagaujančio vaiko, kai nešioji aukso žiedus (jie tiesiogiai iš jų pelnosi). Kaip tie žmonės gali čiut pragyvent, kai mes vaikštom su savo sony samsung blablabla fotikais ir netikru įdegiu. Kaip galima sukišti krokodilus į narvą, kad turistai galėtu fotkintis. Kaip žmonės gali vykti į tas tigrų šventyklos, kur jie yra apsvaiginti, kad turistai galėtu ant jų vos ne atsisėsti ir fotkintis. Aš paprašiau kad mane parveštu į kranta.

Grįžusi į Anglija užsirašiau tiesioginį debita 5 charity: Red Cross, Amnesty International, Unicef, Christian Aid, Cancer Research. Kovo mėnesį begsiu pirmąjį pusės maratono bėgimą už Red Cross.

Pati nuostabiausia kelionės dalis buvo, kai mes krante laukdami savo Tuk Tuk pradėjome žaisti su vietiniais vaikais. Aš ir Pietu Korejietis žaidėm… gaudynių!

Jeigu prasibrauni pro tą pirmąją jų reakcija – one dollar miss, tada pamatai tikrąją Kambodža. Vietiniai žmonėms labai nuoširdūs ir gabūs. Skirtingai nuo Tailando dauguma vaikų kalba puikia anglų kalbą ir mokosi labai sparčiai. Mes mokydavomė juos paprastų žaidimų, kur vaikystėje žaisdavome, anglų kaltos ir t.t. Šitos akimirkos ir buvo nuostabiausios.

Pakeliui namo sustojome vietiniame kaime ir užlipo ant vietinės kalvos. Enjoy:

Prieš įvykstant iš Siem Reap išgyvenau dar kelis šokus. Pirmasis – kaip skalbiami rūbai. Aš visada atiduodavau rubūs viešbučiui išskalbti – 1 doleris ir atneša išskalbtus, išlygintus ir t.t. Bet tada man dingo keli rūbai. Mane nuvedė į kiemą už viešbučio jų paieškoti – o ten sedi moteris prie geldos ir visus tuos rūbus (1 doleris už 1kg) skalbia rankomis po viena ir kabina ant virvės tamsoje naktį tik gatvės lempoms šviečiant kol jos dukra žaidžia aplink.

Viskas padengta driežiukais

Negalime eiti į namus ir šventyklas su batais. Viska paliekama už durų

Viskas buvo liuks, kol prancūzui nepavogė šlepečių.

Jie turi Bat Man Tuk Tuk (taip taip Bat Man užkrašytas kaip du žodžiai. Juk aš sakiau jie puikiai kalba angliškai, nesakiau, kad dar ir rašo)

Pirmas įspūdis apie Kambodža? Privalu apsilankyti, bet toli gražu nebus emociškai lengviausia kelionės dalis. Kas esate mate EuroTrip kai jie atvažiuoja į Bratislavą iš dalies supras ką turiu omeny.

Sekančią diena – Phnom Penh.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: